Albania

44 kursantë, program trajnimi në terren pranë Policisë së Dibrës

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ 44 kursantë të Policisë u pritën sot në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, në zbatim të urdhrit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, për nisjen e trajnimit në terren.

44 kursantët kanë përfunduar studimet në Kolegjin Profesional të Lartë “Kolegji i Policisë” për “Patrullë të Përgjithshme”, në Akademinë e Sigurisë.

Zëvendësdrejtori për Rendin dhe Sigurinë Publike Drejtues Gani Zeneli, së bashku me specialisten e Trajnimeve iu prezantuan kursantëve programin e trajnimit në terren i cili do të zgjasë për një periudhë 11 javë, si dhe i kanë njohur me oficerët e trajnimit në terren.

Zëvendësdrejtori për Rendin dhe Sigurinë Publike iu ka kërkuar kursantëve seriozitet dhe angazhim maksimal gjatë periudhës së trajnimit, si dhe i ka falënderuar dhe uruar suksese në këtë fillim të detyrës së tyre.

“Kam besim të plotë që ju do të bëni detyrën në formën më të mirë”, tha ai.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Pavel Nedved: Racists need to be identified with the help of cameras. This is necessary in today's world
Joan Laporta: There will be no transfers for the sake of transfers. We will have reference players who will return the feeling that Barcelona is very strong
Tuchel about Werner: We can't wait for the player to find himself. We want to release those who are in shape
Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free
Pochettino on 2:1 with Angers: Mbappe decides the outcome when PSG needs it
And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season