Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Alternativa sot pritet të vendos nëse do të jetë pjesë e Qeverisë

Partia Alternativa sot në Tetovë mbledh Këshillit Qendror.

Në mbledhje pritet të merret vendimi përfundimtar nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë, transmeton TV21.

Mbledhja ishte paraparë që të mbahet gjatë ditës së djeshme, mirëpo u anulua pasi dje në vend arritën kufomat e 45 viktimave nga aksidenti tragjik në rrugën “Struma” në Bullgari.

Vendimi i Alternativës pritet të merret pas tre takimeve që u realizuan mes kreut të Alternativës, Afrim Gashi dhe kryeministrit Zoran Zaev.