Albania

Arrihet marrëveshja, lojtari i Milanit po transferohet në La Liga

Anësori i Milanit, Samu Castillejo është duke mbyllur një kalim në Getafe – sipas Calcio Mercato.

Të dy klubet kanë arritur një marrëveshje verbale mbi një shitje, por kuqezinjtë do të kërkojnë një tarifë prej 7 milionë eurosh për 26-vjeçarin.

Kalimi i Castillejo në Getafe do të përfundojë në janar, me Milanin që e ka lënë atë jashtë skuadrës së tyre në Ligën e Kampionëve.

Real Sociedad, Levante dhe Elche janë lidhur të gjithë me sulmuesin, por duket se Getafe ka fituar ndjekjen për nënshkrimin e tij.

Castillejo mbërriti në Milano në gusht 2018 dhe nënshkroi një marrëveshje pesë-vjeçare deri në qershor 2023.

Ai ka luajtur 109 ndeshje me Rossonerët, duke kontribuar me 10 gola dhe 13 asistime në këtë proces.

Football news:

Benzema on the Golden Ball: I have done a lot in the last 3-4 years and I continue to play at a high level
Dani Alves offered Barca his services. The 38-year-old is ready to join the club from January 1
Pavel Nedved: Racists need to be identified with the help of cameras. This is necessary in today's world
Joan Laporta: There will be no transfers for the sake of transfers. We will have reference players who will return the feeling that Barcelona is very strong
Tuchel about Werner: We can't wait for the player to find himself. We want to release those who are in shape
Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free