STOKHOLM (Suedi) – Shpallja e çmimit Nobel në Ekonomi.

UASHINGTON (SHBA) – Takimet vjetore të vjeshtës të FMN-së dhe BB-së.

SIDNEJ (Australi) – Fundi i izolimit për të vaksinuarit kundër Covid-19

KUNMING (Kinë) – Samiti virtual i COP15.

TALIN (Estoni) – Betimi i presidentit Alar Karis.

BRUKSEL (Belgjikë) – Fillojnë bisedimet e BE dhe Britanisë së Madhe për Gjibraltarin.

LUKSEMBURG (Luksemburg) – Takimi i ministrave evropianë të Bujqësisë dhe Peshkimit.

LISBONË (Portugali) – Qeveria socialiste paraqet projektbuxhetin për vitin 2022.

BERLIN (Gjermani) – Bisedime midis partive SPD, FDP dhe të gjelbrit për formimin e një koalicioni qeveritar.

GJENEVË (Zvicër) – Konferenca për shtyp e OBSH-së për të paraqitur një raport mbi luftën kundër ndryshimeve klimatike në emër të shëndetit.

SHBA – Dita e Kristofor Kolombit.

LIBAN – Rifillimi i mësimeve me prani fizike në shkollat ​​publike./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.