Albania

Barcelona nuk e bën gabimin si me Messin, merr këtë vendim për Pedrin

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka konfirmuar se është arritur marrëveshja mes Barcelonës dhe talentit Pedri.

Spanjolli është lojtar kyç te katalunasit, por kontrata i skadon verën tjetër.

Pas negociatave, Pedri dhe Barcelona duket që kanë arritur marrëveshje, që do finalizohet në vikend, kështu se paku raporton Romano.

“Rinovimi i Pedrit është thjeshtë çështje kohës, pritet të finalizohet këtë javë. Ai do qëndrojë te Barcelona deri në qershor të 2026”, shkroi ai.

Ndërkohë, Barcelona është duke punuar edhe në rinovimet e yjeve të tjerë, si Gavi, Ansu Fati, Ronald Aruajo dhe Ousmane Dembele.

Football news:

Dashing Atletico and Liverpool: 0:2 to the 13th, a rescue from Griezmann, his own removal, a penalty and again a penalty (canceled)
Welcome to Zlatan's Kung Fu Museum. There is a replenishment
Messi's panenka to Leipzig is the 5th in Leo's career. We remembered everything - come to the exhibition
Julius Korostelev is the first Russian in Juve and Atalanta. His talent saved him from the war, but his character sent him to the lower leagues already at 26
Leicester has the best owners in the Premier League: they donate to hospitals, build a base, call Buddhist monks and sleep with the FA Cup
Mo Salah is the best, but even Klopp admitted the huge problems of Liverpool's attack against Atletico
Ajax fans set off fireworks at the stadium at the match with Borussia