Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Barcelona – Werner, çka pritet të ndodh në janar?

Timo Werner nuk ka arritur të bindë drejtuesit e klubit të Chelseat me paraqitjet e tij.

Mediat angleze kanë bërë të ditur të hënën se sulmuesi gjerman do të largohet nga klubi anglez. Barcelona thuhet se është e interesuar për Wernerin.

Klubi spanjoll do të tentojë ta huazojë lojtarin gjatë afatit kalimtar të janarit.

25-vjeçari ka kontratë me londinezët deri në vitin 2025.

Sulmuesi gjerman këtë sezon në 12 ndeshje ka realizuar tri gola dhe ka bërë një asistim.