Albania

Basha i drejtohet publikisht televizionit të njohur: Provincialë, shtrembëroni të vërtetën për interesa personale

Lulzim Basha ka kritikuar linjën editoriale të televizionit Tv Klan të Aleksandër Frangajt i cili po suporton Sali Berishën në betejën e tij kundër Shteteve të Bashkuara, Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

Duke folur për media, Basha e ka konsideruar si televizion që deformon të vërtetën për interesa personale.

Basha tha se ky është një televizion “provincial” që vijon të përfitojë.

“Nuk i takon një televizioni me licensë kombëtare të sillet si një televizion provincial, i cili shmang të vërtetat apo deformon të vërtetat”, tha ai duke qartësuar se këtë kunjë nuk e kishte me gazetarët e televizionit.

“Është mirë të jesh objektiv dhe të jesh objektiv duhet të thuash të vërtetën”, u shpreh Basha.

Ndërkohë, kreu i PD-së u kujdes që teksa foli për “llumin” që PD ka mbajtur pranë gjatë qeverisjes, shënjestroi edhe Aleksandër Frangajn.

Ky i fundit, vetëm gjatë qeverisjes Berisha ka përfituar së paku 16 milionë euro reklama.

j.l./ dita

Football news:

Gary Lineker: I don't understand why Lacazette doesn't play anymore. Probably there must be a reason, but I don't see it
Infantino about the World Cup every 2 years: The pros are obvious. When it was decided to hold it once every 4 years, there were 40 teams, and now 211
Arteta on 2-2 with Crystal Palace: Arsenal dominated at the beginning, but lost control of the game
Ben Foster: Being a goalkeeper, you think: Lord, don't let Salah get through. He is one of the best players in the world at the moment
Neville about Manchester United: Ask Sulscher in a personal conversation if he would like to return last year's squad, and he will say yes
Pique organized the Balloon World Cup. It's simple: you can't drop 🎈 on the floor. Although who said just?!
Lacazette on the goal in the 95th minute: Arsenal showed character. I have to work to get time