Albania

“Basha poshtëroi PD-në dje duke e quajtur llum”, Noka: As Nano, as Rama nuk kanë guxuar ta konsiderojnë qeverinë e Berishës të tillë

Flamur Noka ka zbuluar për mediat se Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka quajtur mbrëmjen e djeshme qeverinë e Sali Berishës ‘llum’.

Kështu deklaroi para gazetarëve ditën e sotme deputeti Noka.

Pas daljes nga mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Noka u shpreh se dënon fyerjet dhe poshtërimin që Basha bëri përballë të gjithë deputetëve.

Ai thotë se askush nuk ka guxuar deri më sot që të quajë qeverinë e ish-kryeministrit Sali Berisha ‘llum’.

“Shqipëria nuk ka pasur në këto 30 vite demokraci një kundërshtar që t’i thotë “llum” anëtarët e PD-së. Jam për dënuar poshtërimin që Basha i bëri anëtarësisë dhe elektoratit të PD duke quajtur “llum”.

As Nano as Rama nuk i kanë guxuar të konsiderojnë qeverinë e Berishës si “llum”. As armiqtë më të egër nuk i kanë konsideruar llum, po përmbushen foltoret kjo forcë duhet ti rikthehet betejës me Ramin dhe jo të rrijë me kthetrat e ramës, vec basha e quan llum anëtarë të PD. Mbrëmë unë i kërkova që të marrë përgjegjësit, PD po shkon drejt, dorëheqja do të jetë zgjedhja për ta bashkuar këtë focë dhe Basha e konfirmoi që fati i karriges së tij është më i shtrenjtë se PD.

Basha konfirmoi fatin e karrierrës së tij krahasuar me PD. Foltorja është zgjidhja dhe alternative, foltorja është e vetmja për ta mbajtur këtë forcë të shpëtuar. Procesi i firmave për Kuvendin e PD po ec shkëlqyshëm. Baza e PD është qartësisht kundër përçarjes që bëri Basha, firmat ecin në rrugë të shkëlqyer”, u shpreh Noka.

j.l./ dita

Football news:

Timeline of Koeman's torment: terrible results, clashes with Laporta, fan attacks and dismissal. Now Barcelona wants Xavi
Salihamidzic about 0:5 with Borussia: Collective turbidity in Bavaria, which we cannot explain
Barcelona wants to appoint Xavi after Koeman's resignation
💣 ÂБарсеĞона увоĞиĞĞ° Кумана
Barcelona will announce Koeman's resignation in the near future
Barcelona bosses will meet tonight to discuss Koeman's future (Cope)
Inter coach about 2-0 with Empoli: It's a pity Lautaro didn't score, but he saves goals for the next matches