Albania

Beni Shaqiri për Petre Shilegov: Nuk e din asnjë fjali shqip

Kandidati për qytetin e Shkupit nga radhët e PLD-RDM, Arben Beni Shaqiri ka akuzuar të parin e Shkupit, Petre Shilegov se nuk e din asnjë fjali shqip dhe se katër vitet e fundit asnjëherë nuk ka qenë në Çair.

“Unë jam këtu që qytetarët të kenë zgjedhje. Në rast se duan të votojnë për Benin ok. Nëse duan ta kenë Shilegovin edhe katërt vjet i cili dy ditë nuk doli prej Çairit. Besoj se asnjë fjali nuk e din shqip që është tepër ofenduese. Të paktën t’i përshëndet njerëzit. Edhe garantoj se 4 vitet e fundit, ndoshta asnjëherë nuk ka qenë në Çair. Nuk ka pse të shkon. Ndërsa unë jam konstant në Shkup, në të gjitha lagjet e Shkupit”, tha mes tjerash Beni Shaqiri. /SHENJA/

Football news:

A fiery meeting of PSG in Marseille: Neymar even had difficulty giving corners - he was protected by nets and shields
Pochettino after 0-0 with Marseille: I am pleased with the progress and development of PSG. Neymar showed commitment to the team
Courtois and Valverde were injured following the match with Barca
Mourinho, Spalletti, Inzaghi and Gasperini were removed in the Sunday matches of Serie A
Klopp calls Salah the best in the world. This season is a treasure trove of convincing arguments
Simone Inzaghi: Juventus could only have scored from the penalty spot. Inter controlled the match from start to finish
Juventus broke a series of 6 wins by drawing with Inter. The Torino team did not lose 9 matches