Albania

Bie dëbora e parë e dimrit për këtë vit, zbardhet maja e malit të Gjalicës

Bie dëbora e bardhë për këtë sezon.

Maja e Gjalicës në Kukës është zbardhur nga bora e parë.

Moti i paqëndrueshëm dhe ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në lartësitë në lartësinë 1900 metra mbi nivelin e detit.

Sipas MeteoAlb, gjatë pjesës së dytë të ditës së sotme parashikohet përmirësim i dukshëm i kushteve të motit, duke bërë që të ketë intervale të shpeshta me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen duke u luhatur në vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi permanent Verior duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

j.l./ dita

Football news:

The grandstand collapsed under Vitesse's fans: they celebrated a guest victory with the players and flew down
Mourinho on Juve - Roma: Some have won 9 out of 10 championships, the second - 0 out of 10. But during the game you can forget about it
Gary Neville: Conte is a great coach, but Manchester United is not suitable
Rice is Man City's priority target. The West Ham midfielder is seen as a replacement for Fernandinho
Salernitana fired Castori and appointed Colantuono as coach. She is the 20th after 8 rounds of Serie A
Do you remember how Mourinho trolled Juve fans, put his palm to his ear? He's in Turin for the first time since
The Tottenham and Newcastle game was Interrupted due to a fan's health problems. A defibrillator was needed