Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Bie sërish Barcelona, Real Madridi del triumfator nga “Camp Nou”

Real Madridi edhe njëherë ka dalë triumfator nga “Camp Nou” duke dëshmuar dominimin ndaj rivalëve të përjetshëm në disa sezone radhazi.

Në pjesën e parë miqtë shënuan një gol në minutën e 32 me mbrojtësin David Alaba që do të çonte në pushim skuadrën e tij me avantazhin minimal.

Në krahun tjetër gjatë pjesës së parë rastin më të mirë e pati Dest, por u tregua i pasaktë nga një pozicion mjaft i favorshëm.

Ekipi katalanas do të tentonte diçka më shumë në pjësën e dytë me Depay, Fati apo edhe zëvendësuesit si Aguero e Countiho, por miqtë do të mbroheshin mirë dhe do ruanin avantazhin ku në minutat e fundit falë një kundërsulmi do të vulosnin ndeshjen me një gol të Vasquez.

Barcelona do të ndizte një fije shprese në minutën 90+6 me Agueron, por do të vlente vetëm për statistikë.

Me këtë fitore Realit ngjitet në vendin e parë me 20 pikë, po aq sa ka edhe Sevilla dhe Real Sociedati, ndërsa Barcelona mbetet në vendin e 8 me 15 pikë.

i.b. / dita