Albania

Challandes nuk e mendon largimin, vazhdon me arsyetime për humbje

Challandes vazhdon me arsyetime, mendon për ndeshje të Ligës së Kombeve.

Trajneri i Kosovës ka vazhduar të jap arsyetime pas humbjes së Kosovës kundër Gjeorgjisë në Fadil Vokrri

“Mendoj që jam i zhgënjyer me ekipin për arsye se luajtëm mirë. Performanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë. Kemi luajtur mirë. Krijojmë mirë por mungon pasimi i fundit. Pjesën e dytë kemi qenë dominant, por ka munguar tranzicioni”.

Ai ka vazhduar të thotë se skuadra luajti mirë derisa ka lavdëruar edhe Gjeorgjinë për të cilën thotë se ka ekip të mirë.

“Për mua nuk është problem vendi 4 apo 5 por ne kemi mundur ta fitojmë më shumë pikë”, ka thënë ai.

“Nuk jemi në pozicion, jam trajner, nuk është vendimi i imë, unë jam mirë me këtë skuadër. E di që duhen rezultatet, këtë herë nuk kemi rezultate dhe nuk e mendoj të ardhmen. Bëjë punën time dhe jap maksimumin pastaj është vendim i federatës e jo i imi për edicionin e ardhshëm të Federatës së Futbollit”.

Football news:

Timeline of Koeman's torment: terrible results, clashes with Laporta, fan attacks and dismissal. Now Barcelona wants Xavi
Salihamidzic about 0:5 with Borussia: Collective turbidity in Bavaria, which we cannot explain
Barcelona wants to appoint Xavi after Koeman's resignation
💣 ÂБарсеĞона увоĞиĞĞ° Кумана
Barcelona will announce Koeman's resignation in the near future
Barcelona bosses will meet tonight to discuss Koeman's future (Cope)
Inter coach about 2-0 with Empoli: It's a pity Lautaro didn't score, but he saves goals for the next matches