Albania

Daniel Maldini ia jep lajmin e mirë Milanit

AC Milan, është përballur me disa lëndime që nga fillimi i sezonit dhe megjithëse ka vazhduar kështu, disa lajme pozitive kanë mbërritur.

Për përplasjen e së shtunës, Daniel Maldini do të jetë gjithashtu në dispozicion.

I riu, i cili shënoi golin e tij të parë për klubin disa javë më parë, pësoi një dëmtim të lehtë ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare me skuadrën U20 të Italisë. Për fat të mirë, ai u stërvit me skuadrën sot dhe kështu është shëruar plotësisht, përcjell ORAinfo.

Kjo vjen pasi zbuluam se Davide Calabria, Zlatan Ibrahimovic dhe Rade Krunic gjithashtu morën pjesë në stërvitjen e sotme në Milanello. Stefano Pioli, pra, mund të buzëqeshë pak pasi situata tani po duket shumë më mirë.

Theo Hernandez dhe Mike Maignan ende do të humbasin, megjithatë, e cila është një goditje për Rossonerët pasi ata janë titullarë të padiskutueshëm. Por me sa thashë, Pioli ka mjaft alternativa për të bërë mjaft të shtunën në mbrëmje./ORAinfo/

Football news:

Joaquin is the first player in the XXI century to make an assist in La Liga at the age of 40+ years
Do you remember what hell the fans made at the Euro finals? For this, England will play without spectators
Gary Lineker: I don't understand why Lacazette doesn't play anymore. Probably there must be a reason, but I don't see it
Infantino about the World Cup every 2 years: The pros are obvious. When it was decided to hold it once every 4 years, there were 40 teams, and now 211
Arteta on 2-2 with Crystal Palace: Arsenal dominated at the beginning, but lost control of the game
Ben Foster: Being a goalkeeper, you think: Lord, don't let Salah get through. He is one of the best players in the world at the moment
Neville about Manchester United: Ask Sulscher in a personal conversation if he would like to return last year's squad, and he will say yes