Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

“Dështaku” 60 milionësh do të largohet nga Real Madrid

Luka Jovic, jeton muajt e fundit të tij si futbollist i Real Madridit, klub në të cilin mbërriti në verën e vitit 2020 në këmbim të asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 60 milionë euro, në atë që shumë e konsideruan si një nënshkrim strategjik duke pasur parasysh interesin e Barcelonës.

Në dhënien e shërbimeve si futbollist, ai kurrë nuk ishte ashut siç ishte në kohën e tij në Eintracht Frankfurt,përcjell ORAinfo.

Përkundër faktit se Carlo Ancelotti ka treguar në më shumë se një rast se do të ketë shërbimet e Jovic në një moment të sezonit për t’i dhënë pushim Karim Benzema, e vërteta është se futbollisti serb nuk duket se do ta ketë atë në një moment.

Kësisoj, ai do të largohet shumë shpejtë nga Real Madrid./ORAinfo/