Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

E kryer: Mbappe do të luajë për këtë skuadër

Mbappe i prerë, nuk vazhdon me PSG pavarësisht ofertës, dëshiron kalimin te Reali.

Kylian Mbappe si duket e ka ndarë mendjen dhe nuk do të pranojë kontratë të re nga skuadra e tij PSG, pavarësisht se çfarë oferte pranon, transmeton Indeksonline.

Francezi në verën e vitit të ardhshëm mbetet agjent i lirë pasi i skadon marrëveshja aktuale me parisienët, teksa ai ka shprehur hapur dëshirën për t’u bashkuar me skuadrën e Real Madrid.

Klubi madrilen kishte bërë ofertë gjatë verës për Mbappe, por e cila u refuzua nga drejtuesit e PSG.