Albania

Emërohen 3 zëvendësministra te Shëndetësia, Bujqësia dhe Turizmi

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave emëroi sot tre zëvendësministra të rinj.

Kështu, gjatë mbledhjes së sotme, në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të ligjit “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi emërimin e Denada Seferit si zëvendësministre Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Po ashtu, Këshilli i Ministrave emëroi Enio Civicin zëvendësministër të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ndërsa Vilma Bello u emërua zëvendësministre e Turizmit dhe Mjedisit.

Ndërkaq, me propozim të Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi që Bardhylka Kospiri, zëvendësministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, të lirohet nga kjo detyrë.

Vendimet hyjnë në fuqi menjëherë.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts
Karim Benzema: Clasico remains the best match in football. It doesn't matter which players are playing
In favor of PSG, after the VAR, they awarded a penalty for playing with their hand. Perhaps Icardi had fouled before
Arsenal defender White: I don't watch football. All I want when I come home is not to think about him