Albania

Fantazia e shfrenuar e Musk: Një birrë ”Tesla”!

BERLIN, 13 tetor /ATSH-ANSA/ – Elon Musk, i cili prodhon automjete elektrike ”Tesla”, ka vendosur të prodhojë edhe një birrë me këtë emër.

Me rastin e prezantimit të fabrikës së re të makinave në Berlin, Musk ka zbuluar edhe ”Gigabier”, birrën e lidhur me këtë nismë.

Me një shishe të frymëzuar nga Cybertruck, kompania futuriste do të ndërtohet në Gjermani duke filluar nga viti 2022.

Musk synon ta bëjë më të lehtë dhe më argëtuese jetën për punonjësit në këtë fabrikë, që pritet të punësojë deri në 10 000 persona.

”Për më tepër, ‘Tesla’ do të personalizojë muret e garazheve të ndryshëm, për t’i bërë ato më pak të mërzitshme përmes pikturave murale”, shpjegoi Musk.

Nuk është hera e parë që ai merret me këtë lloj biznesi.

Nëntorin e kaluar, sipërmarrësi eklektik vuri në shitje ”Tesla Tequila”, e cila u shit shpejt dhe u shit në pak orë, me një çmim prej 250 dollarë për një shishe./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free
Pochettino on 2:1 with Angers: Mbappe decides the outcome when PSG needs it
And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts