Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Formacionet zyrtare: Porto- Milan

Milanit i nevojitet fitorja ndaj Portos – formacionet zyrtare.

Milani është mysafir i Portos në Estadio do Dragao për ndeshjen e raundit të tretë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Skuadra portugezi ka regjistruar një barazim dhe një humbje në dy xhirot e para, derisa Rossonerët kanë pësuar dy humbje, prandaj do të tentojnë maksimumin në këtë sfidë.

Trajnerët Sergio Conceicao dhe Stefano Pioli i kanë zgjedhur formacionet me të cilat do ta nisin takimin.

Formacioni startues i Portos: Diogo Costa; Joao Mario, Pepe, Mbemba, Wendell; Uribe, Sergio Oliveira, Otavio, Evanilson; Luis Diaz, Taremi.

Formacioni startues i Milanit: Tatarusanu; Calabria, Tomori, Kjaer, Ballo-Toure; Bennacer, Tonali; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud.