Albania

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Veronas, ka shumë mungesa

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli do të detyrohet të bëjë disa ndryshime për ndeshjen e së shtunës kundër Hellas Verona në San Siro.

Theo Hernandez (Covid), Mike Maignan (jashtë pas operacionit), Alessandro Florenzi (pas operacionit), Alessandro Plizzari (pas operacionit), Tiemoué Bakayoko (problem muskulor), Rade Krunic (problem muskulor) dhe Junior Messias (problem muskulor) të gjithë mungojnë në ndeshjen e së shtunës.

MilanNews shkruan se Ciprian Tatarusanu duhet të fillojë në portë, pastaj një tifoz i formuar nga Pierre Kalulu (por kujdes për Kalabrinë), Fikayo Tomori, Alessio Romagnoli (Kjaer të pushojë) dhe Fode Ballo-Toure.

Në mesfushë duhet të jenë Sandro Tonali dhe Franck Kessie, me Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz dhe Rafael Leao që mbështesin qendërsulmuesin, i cili duhet të jetë Ante Rebic.

Olivier Giroud pritet të luajë në pjesën e dytë.

Formacioni i mundshëm i Milanit (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Ballo-Toure; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Brahim Díaz, Leeo; Rebic. /ORAinfo/

Football news:

A fiery meeting of PSG in Marseille: Neymar even had difficulty giving corners - he was protected by nets and shields
Pochettino after 0-0 with Marseille: I am pleased with the progress and development of PSG. Neymar showed commitment to the team
Courtois and Valverde were injured following the match with Barca
Mourinho, Spalletti, Inzaghi and Gasperini were removed in the Sunday matches of Serie A
Klopp calls Salah the best in the world. This season is a treasure trove of convincing arguments
Simone Inzaghi: Juventus could only have scored from the penalty spot. Inter controlled the match from start to finish
Juventus broke a series of 6 wins by drawing with Inter. The Torino team did not lose 9 matches