Albania

FOTO: Gruaja shpëton mrekullisht, meteori i bie në jastëk teksa ajo po flinte

Shumë kishin natën e 4 tetorit për të parë rënien e meteorit mbi liqenin Louise në Kanada, ndërsa Ruth Hamilton as që ia kishte idenë një fenomeni të tillë, madje ishte duke fjetur

Ajo u zgjua e tmerruar nga një zhurmë e madhe, ndërsa më pas vërejti pluhur të ngritur në dhomën e saj të gjumit.

“U ngrita, ndeza dritën dhe s’po kuptoja asgjë se çfarë kishte ndodhur, ndërsa pash një gur në jastëkun tim. Telefonova policinë dhe ata erdhën menjëherë”, tregon gruaja.

Ata telefonuan kompaninë në një kanion aty pranë nëse po bëheshin shpërthime, por nuk ishte kështu. Ata thanë se kishin parë diçka që kishte shpërthyer në qiell, ndërsa më pas u konfirmua se bëhej fjalë për një meteor.

Për fat të mirë, Ruth Hamilton nuk pësoi asnjë lëndim edhe pse ishte pak centimetra nga vdekja që kurrë nuk do ta kishte menduar.

Ajo është shprehur se do ta mbajë gurin si një kujtim për nipërit dhe mbesat e saj.

j.l./ dita

Football news:

Conte is Interested in working at Manchester United. A decision on the future of Solskjaer will be made in the coming hours
Benzema on the Golden Ball: I don't set a goal to win. To get into the 30 nominees is already good
Miranchuk's agent about Alexey's playing time: Serie A is a tough championship. Gasperini's totalitarianism and conservatism also play a role
Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham