Albania

Fotot/ Në prag të Maratonës, ekipi i terrenit në Bashkinë Tiranë kujdeset për sinjalistikën e çdo rruge

Teksa edhe pak ditë na ndajnë nga Maratona e Tiranës, ekipi i terrenit në Bashkinë e Tiranës po kujdeset për mirëmbajtjen e sinjalistikës në çdo rrugë të qytetit.

Maratona e Tiranës do të fillojë në sheshin “Skënderbej”, do vazhdojë në Bulevardin “Zogu I”, e më pas në kryqëzimin e fundit të “Bulevardit të Ri”. Pastaj vrapuesit do kthehen në drejtim të rrugës së Durrësit, do kalojnë në rrugën e Kavajës, në rrugën “Myslym Shyri” si dhe në Bulevardin “Bajram Curri”.

Nga aty do kalojnë në rrugën “Ibrahim Rugova”, te parku i Liqenit Artificial, rruga “Lekë Dukagjini”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Xhorxh W. Bush”, si dhe rruga “Abdi Toptani” pranë Bashkisë, ku do të merret kthesa e fundit dhe do të shkojnë në pikën e nisjes.

Edicioni i 5-të i këtij aktiviteti i cili tashmë është kthyer në një traditë organizohet me aprovimin e tre itinerareve të miratuar nga Federata Botërore e Atletikës.

Shihni fotot si më poshtë me ndryshimet që janë bërë në rrugët e Tiranës.

Dhe nëse ende nuk jeni regjistruar, klikoni linkun dhe bëhuni pjesë e garës më të madhe në kryeqytet: https://tiranamarathon.com

o.j/dita

Football news:

Miranchuk's agent about Alexey's playing time: Serie A is a tough championship. Gasperini's totalitarianism and conservatism also play a role
Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham
Manchester United's chaotic pressure failed. And Firmino is the main hero of the defeat from those who are not called Mo Salah
Bergomi about the draw in the Inter - Juventus match: With Lukaku, Inter would have won 3-0