Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Futbollisti shqiptar zbulon goglat, njihuni me shortin e Botërorit të Klubeve

Është hedhur shorti  i Botërorit për Klube .

Ky kompeticion mbledh skuadrat më të mira nga të gjitha kontinentet.

E veçanta është se goglat e shortit i zbuloi një futbollist shqiptar.

Ish-lojtari i Napolit dhe i kombëtares së Zvicrës, Blerim Xhemaili përzieu goglat dhe përcaktoi çiftet kundërshtare.

Fituesi e Champions League, Chelsea, do të ndeshet në çerekfinale për shkak të koefiçentit të lartë të klubeve  evropiane.

Ky kompeticion do të luhet nga data 3 deri në 12 shkurt të vitit të ardhshëm në Kinë.

j.l./ dita