Albania

Horoskopi, 12 tetor 2021

Dashi
Afërdita në shenjën tuaj është përsëri ylli që ju dhuron momente shumë të bukura që do të shpalosen me sukses në të gjitha ambientet. Ndërkohë në dashuri do të pyesni veten nëse partneri ju dashuron me të vërtetë.

Demi
Merreni me qetësi dhe evitoni të veproni në mënyrë impulsive apo nën shtytjen e nervozizmit. Vetëkontrolli është një virtyt i mrekullueshëm por që ju nuk e keni. Ulini pak ritmet për t’u rigjeneruar fizikisht.

Binjakët
Do të jeni në formë të shkëlqyer, tërheqës, shumë pozitivë dhe kjo do të jetë shumë e rëndësishme, sidomos për të rinjtë në kërkim të një sistemimi apo të atyre që duan një rekomandim për një pozicion më të mirë pune.

Gaforrja
Hëna qëndron në një pozicion të kundërt që nuk ju favorizon, kjo do të ndikojë shumë në humorin tuaj që nuk do të jetë i qëndrueshëm për shkak të të papriturave të ndryshme, mos harroni të ruani qetësinë.

Luani
Yjet parashikojnë një ditë mjaft të mirë, ftesa, projekte, miqësi, etj. Do të keni një aktivitet profesional të shkëlqyer. Do keni mundësi shumë të mira jo vetëm nga ana profesionale, por edhe nga ana e të ardhurave.

Virgjëresha
Do t’ju duhet pak intuitë, psikologji dhe diplomaci për të vëzhguar dhe reflektuar për një situatë mbi një çështje shumë të rëndësishme që ju përket juve dhe familjes tuaj. Përpara se të merrni vendimin mendohuni mirë.

Peshorja
Disa kontraste të planetëve do t’ua bëjnë ditën shumë kaotike, frenetike dhe nervoze. Nëse është e mundur evitoni impenjimet dhe vendimet e rëndësishme dhe tregohuni të kujdesshëm. Më tolerantë ndaj partnerit

Akrepi
Dikush do t’ju tregojë që puna nuk është gjithçka në jetë dhe kjo është shumë e drejtë. Keni kohë që puna ju streson dhe ju bën shumë të bezdisshëm. Mundohuni të jeni më të komunikueshëm.

Shigjetari
Hëna e vendosur përballë jush do t’ju shoqërojë në këtë ditë të veçantë ku gjithçka do të shkojë sipas dëshirave tuaja. Thjesht fati është nga ana juaj. Gjithashtu edhe për ata që janë single kjo do të jetë një ditë me fat.

Bricjapi
Nervozizmi dhe pakujdesia do t’ju bëjnë të humbisni kohë. Mos insistoni se keni të drejtë për gjërat që nuk keni njohuri të mjaftueshme sepse jo do të tregojë të kundërtën dhe mund të pendoheni për atë që mund të keni bërë apo thënë.

Ujori
Fati ndihmon të guximshmit. Thoni hapur atë që mendoni mos kini frikë të ngrini zërin. Në mbrëmje do të kaloni orë të këndëshme pranë njeriut tuaj të zemrës dhe në fund të ditës do të ndiheni shumë pozitivë.

Peshqit
Është momenti ku paratë po luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj dhe pamjaftueshmëria e tyre mund t’ju krijojë vështirësi në realizimin e disa planeve që keni ndërmarrë. Me partnerin më kujdes për çështjet pezull.

Football news:

Joaquin is the first player in the XXI century to make an assist in La Liga at the age of 40+ years
Do you remember what hell the fans made at the Euro finals? For this, England will play without spectators
Gary Lineker: I don't understand why Lacazette doesn't play anymore. Probably there must be a reason, but I don't see it
Infantino about the World Cup every 2 years: The pros are obvious. When it was decided to hold it once every 4 years, there were 40 teams, and now 211
Arteta on 2-2 with Crystal Palace: Arsenal dominated at the beginning, but lost control of the game
Ben Foster: Being a goalkeeper, you think: Lord, don't let Salah get through. He is one of the best players in the world at the moment
Neville about Manchester United: Ask Sulscher in a personal conversation if he would like to return last year's squad, and he will say yes