Albania

Horoskopi, 13 tetor 2021

Dashi
Edhe pse jeni nën ndikimin e Jupiterit, planetit të fatit të madh, sot nuk duhet të keni shumë iluzione, prandaj është më mirë të mbështeteni në aftësitë tuaja, se në ndihmën nga qielli.

Demi
Parashikohet një ditë pozitive, nën shenjën e Afërditës dhe Hënës brilantë, që do t’ju mbështesin jo vetëm në planin sentimental, por edhë në çështjet ekonomike. Dhe keni vërtet nevojë.

Binjakët
Me gjithë largimin gradual të Jupiterit nga shenja juaj, mos u shqetësoni, se vendin vakant do ta zerë Neptuni në një orbitë mese pozitive për ju. Priten kontakte dhe njohje të reja.

Gaforrja
Një Hënë e favorshme në shenjë duhet shfrytëzuar në maksimum, për të sistemuar një herë e mirë problemet në fushën sentimentale. Mos kini frikë të formuloni kërkesat tuaja.

Luani
Kuarteti i formuar nga Afërdita, Marsi, Saturni dhe Plutoni, bëjnë që dita e sotme (dhe ndoshta edhe më tej) të jetë mjaft pozitive në planin ekonomik. Por edhe zemra kërkon pjesën e saj.

Virgjëresha
Tani që Juipteri është në një orbitë mëse stimuluese për ju, do t’i keni të gjitha mundësitë që të rikuperoni terrenin e humbur dhe pse jo, t’i merrni revanshin një kundërshtari.

Peshorja
Edhe pse Hëna sot nuk është në një orbitë të favorshme, nuk duhet të shqetësoheni edhe aq, pasi do të keni Uranin dhe Saturnin në anën tuaj. Do t’i riktheheni një projekti të vjetër.

Akrepi
Më në fund, qielli i juaj, deri tani i vërenjtur, do të “spastrohet” nga era e nxehtë e Jupiterit, që nga ana tjetër për jo do të ketë efektin e një flladi që ju mbush plot freski e energji.

Shigjetari
Eshtë tranziti i disa planetëve njëherësh, e sidomos “pesha” e rëndë e Saturnit që duket se e “ngrys” deri diku qiellin tuaj. Por fati juaj sot është Mërkuri, që ka efekte mjaft pozitive.

Bricjapi
Situata yjore për ju duket disi e komplikuar, për shkak të një Mërkuri që ju ka “kthyer kurrizin” duke ju lënë në mëshirën e një Saturni aspak miqësor. Më shumë vëmendje ndaj partnerit.

Ujori
Edhe pse Jupiteri nuk ju mbështet më si më parë, asgjë nuk do t’ju pengojë të arrini një objektiv të caktuar, pasi keni mbështetjen e Marsit dhe Afërditës. Pak më tolerantë.

Peshqit
Pas një periudhe në të cilën nuk ju ka ecur edhe aq shumë, duket se tani kuotat tuaja do të njohin vetëm rritje, deri sa të paraqesin vlerat reale në aspektin profesional. Duhet të bëni vetëm durim.

Football news:

Gary Lineker: I don't understand why Lacazette doesn't play anymore. Probably there must be a reason, but I don't see it
Infantino about the World Cup every 2 years: The pros are obvious. When it was decided to hold it once every 4 years, there were 40 teams, and now 211
Arteta on 2-2 with Crystal Palace: Arsenal dominated at the beginning, but lost control of the game
Ben Foster: Being a goalkeeper, you think: Lord, don't let Salah get through. He is one of the best players in the world at the moment
Neville about Manchester United: Ask Sulscher in a personal conversation if he would like to return last year's squad, and he will say yes
Pique organized the Balloon World Cup. It's simple: you can't drop 🎈 on the floor. Although who said just?!
Lacazette on the goal in the 95th minute: Arsenal showed character. I have to work to get time