Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Humbjet e njëpasnjëshme në ligë nuk e kanë panikuar Milanin

Drejtuesit e Milanit janë të vendosur që të mos hidhen jashtë kursit nga humbjet radhazi që kanë pësuar në Serie A.

Milan pësoi humbjen e tyre të parë në ligë këtë sezon fundjavën e kaluar kundër Fiorentinës pasi u mund 4-3 në Firence duke qenë 3-0 poshtë pak pas pjesës së parë.

Skuadra shpresonte për një rikthim të dielën kundër Sassuolos që nuk erdhi kurrë pasi skuadra mysafire u largua me një fitore 3-1, duke shënuar herën e parë që kuqezinjtë kanë pranuar shtatë gola në dy ndeshje radhazi në ligë në më shumë se 23 vjet, përcjell ORAinfo.

Sipas La Gazzetta dello Sport (përmes MilanNews), dy humbjet nuk kanë minuar siguritë e kësaj skuadre Milano. Udhëheqja e konsideron skuadrën aktuale të jetë solide dhe tashmë mjaft e madhe, kështu që nuk planifikohen lëvizje në treg përpara janarit.

Sigurisht që kjo nuk përjashton mundësinë për të kapur mundësi të ndryshme të tregut, por sigurisht që nuk ka asnjë departament ku Maldini dhe Massara janë të dëshpëruar për të ndërhyrë. /ORAinfo/