Albania

I premtonin 6 mijë euro/ Policia italiane godet rrjetin e prostitucionit, tetë të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane ka goditur një rrjet prostitucuioni, pjesë e së cilës ishin dhe shqiptarë.

Mediat e vendit fqinj shkruajnë se grupi “rekurtonte” vajzat e reja ku u premtoheshin rreth 6 mijë euro që të nxirreshin në rrugë dhe të punonin si punonjëse seksi.

Për rastin janë vënë në pranga tetë persona, ndërsa një tjetër është në kërkim. Hetimet për operacionin e koduar “Bokuk”, që në bullgarisht do të thotë “plehra” dhe që përdorej si term nga tutorët për viktimat, kanë nisur në qershor të 2020 pas denoncimit të bërë nga dy shtetase bullgare.

Gjatë hetimeve policia mësoi se pasi “rekrutoheshin” vajzat dërgoheshin në banesa gjysmë të rrënuara në zonën San Cocimo ku mbaheshin në kushte të këqija higjienike të privuara nga çdo lloj lirie.

Football news:

The talent from the Netherlands just disappeared. He left Juventus on loan, asked for leave to return home - and disappeared
PSG offered Fati a salary of 15 million euros a year and a signing bonus of 30 million euros. They wanted to sign him to replace Mbappe
Beppe Marotta: Lukaku went to Chelsea to get twice as much. After selling him for 115 million, Inter signed Dzeko for free - there is no difference
Pogba on vegan cleats: It's bold and unique. I can't wait to go out on the field in them
Julian Nagelsmann: There is no compulsory vaccination either in Germany or in Bavaria. I am for vaccination
Sulscher on Ronaldo and Salah: I will be on Cristiano's side in any dispute. But now Mohamed is on fire
We have lost team football. We wanted to help Ronaldo succeed. Bonucci and Chiellini - about the disadvantages of playing with Cristiano