Albania

Juventus po ia merr super-lojtarin City-it

Juventusi, po përgatit një lëvizje të janarit për mesfushorin e Manchester City, Bernardo Silva, thotë The Sun.

Sidoqoftë, klubi italian mund të luftojë për të financuar një marrëveshje, me Cityn që kërkon një shumë të madhe, përcjell ORAinfo.

Bernardo ka qenë në City që nga viti 2017, duke luajtur 210 herë dhe duke fituar tri herë Premier League.

Silva mbetet një lojtar kyç për City dhe ishte me ndikim në ndihmën e kampionëve të Premier League për të arritur një fitore të vështirë kundër Leicester City të shtunën pasdite./ORAinfo/

Football news:

A fiery meeting of PSG in Marseille: Neymar even had difficulty giving corners - he was protected by nets and shields
Pochettino after 0-0 with Marseille: I am pleased with the progress and development of PSG. Neymar showed commitment to the team
Courtois and Valverde were injured following the match with Barca
Mourinho, Spalletti, Inzaghi and Gasperini were removed in the Sunday matches of Serie A
Klopp calls Salah the best in the world. This season is a treasure trove of convincing arguments
Simone Inzaghi: Juventus could only have scored from the penalty spot. Inter controlled the match from start to finish
Juventus broke a series of 6 wins by drawing with Inter. The Torino team did not lose 9 matches