Albania

Konfirmohet, ky është largimi i parë nga Man City

Raheem Sterling, është një nga lojtarët që mund të largohet nga Manchester City verën e ardhshme, me lojtarin anglez që synon të largohet nga Stadiumi Etihad për shkak të mungesës së minutave të rregullt që futbollisti 25-vjeçar ka vuajtur që nga sezoni i kaluar.

Guardiola, trajneri i Cityt do të ishte i gatshëm ta hidhte në sulm për ta transferuar sulmuesin norvegjez, Erling Haaland, në një lëvizje me të cilën City do të arrinte të merrte përsipër sulmuesin i cili aktualisht thirret të dominojë futbollin botëror në dhjetë vitet e ardhshme, përcjell ORAinfo.

E në anën tjetër, Streling përfundon kontratën e tij në 2023, por ai nuk duket i gatshëm të respektojë plotësisht kontratën e tij nëse minutat e tij të lojës nuk rriten së shpejti, me Real Madridin dhe veçanërisht Barcelonën që janë klubet që do të përpiqen të marrin shërbimet e lojtarit britanik , dhe madje mund të finalizojë largimin e tij nga Stadiumi Etihad para interesimit të Barçës për të arritur nënshkrimin e tij gjatë tregut të ardhshëm të transferimeve dimërore./ORAinfo/

Football news:

Pavel Nedved: Racists need to be identified with the help of cameras. This is necessary in today's world
Joan Laporta: There will be no transfers for the sake of transfers. We will have reference players who will return the feeling that Barcelona is very strong
Tuchel about Werner: We can't wait for the player to find himself. We want to release those who are in shape
Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free
Pochettino on 2:1 with Angers: Mbappe decides the outcome when PSG needs it
And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season