Albania

Kryeministri grek merr dozën e tretë të vaksinës anti-COVID, bën thirrje për vaksinim

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis mori dozën e tretë të vaksinës anti-Covid në qendrën e vaksinimit masiv Prometheas, në veri të Maroussi.

“Do t’i kërkoja të gjithëve të bëjnë të njëjtën gjë, si për dozën e tretë, por në veçanti për ata që nuk janë vaksinuar ende. Sepse tanimë të dhënat janë të qarta dhe përtej çdo dyshimi sa i përket efektivitetit dhe sigurisë së vaksinës”, tha ai pasi u largua nga qendra.

Në Greqi, të gjithë ata që po marrin një dozë të tretë të vaksinës po bëjnë Pfizer-BioNTech, pa marrë parasysh se çfarë vaksine kanë marrë më parë.

Mitsotakis e mori dozën e parë të Pfizer-BioNTech në më 27 Dhjetor të 2020-s dhe të dytën më 18 Janar.

j.l./ dita

Football news:

Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham
Manchester United's chaotic pressure failed. And Firmino is the main hero of the defeat from those who are not called Mo Salah
Bergomi about the draw in the Inter - Juventus match: With Lukaku, Inter would have won 3-0
Klopp won the 200th match in charge of Liverpool - the fastest in the history of the club