Albania

“Llumi i qeverisjes së PD”/ Basha zbulon se për kë i kishte këto fjalë

Pas takimit me ministren britanike, kryetari i Partisë Demokratike, foli për gazetarët në dalje të selisë blu, ku foli për shprehjen e thënë “llumi i qeverisjes së PD”.

I pyetur nga gazetarët ai tha se këto janë thashetheme të shtrembëruara që i shërbejnë Edi Ramës.

“Fraza të dala indirekt dhe nga këto shkallë janë shpifje që i shërbejnë Edi Ramës. Padiksutim që ka pasur llum këto 30 vite tranzicion, e po ashtu edhe në PD, një pjesë e kemi pastruar, një pjesë nuk kemi mundur ta pastrojmë.

Njerëz që pastrojnë para, njerëz që kanë frikë nga gjëmat e tyre, e që janë shantazhuar nga Edi Rama dhe e kanë promovuar atë.

Njerëz që përdorin këto para për të shantazhuar PD e që pastaj akuzojnë kryetarin e PD se po u bën presion demokratëve kjo është e ulët,” tha Basha.

Football news:

Dybala's house was robbed in his absence. Thieves took out a collection of watches
The talent from the Netherlands just disappeared. He left Juventus on loan, asked for leave to return home - and disappeared
PSG offered Fati a salary of 15 million euros a year and a signing bonus of 30 million euros. They wanted to sign him to replace Mbappe
Beppe Marotta: Lukaku went to Chelsea to get twice as much. After selling him for 115 million, Inter signed Dzeko for free - there is no difference
Pogba on vegan cleats: It's bold and unique. I can't wait to go out on the field in them
Julian Nagelsmann: There is no compulsory vaccination either in Germany or in Bavaria. I am for vaccination
Sulscher on Ronaldo and Salah: I will be on Cristiano's side in any dispute. But now Mohamed is on fire