Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

‘Lungomare 3’/ Rama njofton projektin e rëndësishëm: Nis në janar!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e një videoje nga projekti “Lungomare 3”, që shtrihet përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum.

Rama siguron qytetarët se fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social.

“Mirmëngjes dhe me projektin e “Lungomare 3”, përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum, ku fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

o.j/dita