Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Milan afër marrëveshjes me super-lojtarin

AC Milan, nuk e ka humbur shikimin nga ylli i Anderlecht, Yari Verschaeren dhe shpreson të përdorë një marrëdhënie pozitive me skuadrën belge për të mbyllur marrëveshjen.

Calciomercato raporton se kuqezinjtë kanë një interes konkret për të nënshkruar me 21-vjeçarin që erdhi përmes sektorit të të rinjve në Anderlecht, por ata janë të vetëdijshëm se ka ekipe të tjera-përfshirë Paris Saint-Germain-të cilët janë të etur për ta nënshkruar atë, përcjell ORAinfo.

Drejtorët Paolo Maldini dhe Ricky Massara mund të përdorin marrëdhënien e shkëlqyer që kanë me klubin belg për të negociuar një marrëveshje për Verschaeren, pas operacionit Alexis Saelemaekers i cili u mbyll në një kohë kaq të shkurtër.

Kontaktet mes palëve po vazhdojnë për mesfushorin sulmues i cili gjithashtu mund të luajë si anësorë. /ORAinfo/