Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Milan afër transferit të madh nga Atletico Madrid

Milan po monitoron edhe një herë situatën rreth Angel Correa-s pasi argjentinasi mund të largohet nga Atletico Madrid.

Atletico Madrid është kampioni në fuqi i Spanjës dhe ata duan të mbrojnë titullin e tyre, dhe Diego Simeone është e kuptueshme që ka besuar në sulmuesit e tij të mëdhenj si Joao Felix, Antoine Griezmann dhe mbi të gjitha Luis Suarez, me nënshkrimin e verës Rodrigo De Paul dhe Thomas Lemar gjithashtu.

Calciomercato shkruan se si Angel Correa po vuan për shkak të kësaj, dhe ai ka qenë i lidhur intensivisht me një lëvizje te Milani në të kaluarën, veçanërisht në verën e vitit 2019 kur Marco Giampaolo sapo kishte marrë drejtimin, përcjell ORAinfo.

Correa ka grumbulluar katër gola në 12 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, por performancat e tij kanë qenë në rënie në ndikim kohët e fundit, ashtu si edhe pozicioni i tij në hierarkitë e brendshme të Simeone pasi ai ka luajtur më pak se 90 minuta të kombinuara në katër ndeshjet e fundit të ligës.

Nëse gjërat nuk ndryshojnë deri në fund të sezonit, ai mund të mendojë për një lëvizje diku tjetër dhe raporti përmend se Milani po monitoron situatën e tij dhe po pret për një mundësi të mundshme për të krijuar. /ORAinfo/