Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Milan dhe Real Madrid po e bëjnë shkëmbimin e madh të janarit

Shkëmbimi i janarit: Kessie në Madrid, ylli i Realit te Milani.

Milani dhe Reali kanë gati shkëmbimin spektkolar për merkaton e janarit.

Rinovimi i Franck Kessie është tema aktuale për disa javë me rradhë te Milani.

Mesfushorit ivorian i skadon kontrata me Rosonerët në fund të sezonit dhe palët janë larg arritjes së marrëveshjes për rinovim.

Drejtuesit e Milanit do të tentojnë rinovimin me Kessie në merkaton e janarit dhe në rast se kjo nuk ndodh, atëherë Rosonerët janë të gatshëm ta nxjerrin në shitje.

Mediat spanjolle, raportojnë se nga situata e Kessie kërkon të përfitojë Reali dhe se Los Blancos i kanë ofruar Milanit një shkëmbim.

Bëhet fjalë për një shkëmbim mes Franck Kessie dhe Iscos.

Spanjolli është në shënjestrën e Milanit për një kohë të gjatë dhe Perez është i bindur se Rosonerët do ta pranojnë ofertën.