Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Milan-Laccazette, ky është lajmi i fundit

Milanit i është ofruar mundësia për të nënshkruar me sulmuesin e Arsenalit, Alexandre Lacazette, dhe Mikel Arteta ka dalë hapur për të ardhmen e tij.

Lacazette nuk ka asnjë marrëveshje me Topçinjtë pasi ai ka hyrë në vitin e fundit të marrëveshjes së tij ekzistuese në Emirates,përcjell ORAinfo.

30-vjeçari bërë vetëm tre paraqitje në Premier League deri më tani këtë sezon, por ai shënoi golin e fundit të barazimit kundër Crystal Palace të hënën mbrëma.

Sipas më të fundit nga Calciomercato.com, ish-sulmuesi i Lyonit i është ofruar Interit, Milanit dhe Romës për sezonin e ardhshëm nga agjenti i tij, që do të thotë se një aventurë e re në Itali mund të jetë në kartat e 30-vjeçarit./ORAinfo/