Albania

Milan po synon ta transferoj falas talentin që vlerësohet 28 milionë euro

AC Milan është i interesuar të nënshkruajë me mesfushorin e Marseille, Boubacar Kamara në një transferim falas.

Mediat franceze raportojnë se Kamara është një lojtar që vlërsohet rreth 28 milionë euro, por me përfundimin e kontratës së tij ai mund të largohet falas.

Pavarësisht se ishte vetëm 21 vjeç, ai ka bërë 130 paraqitje për Marsejën dhe megjithëse debutimi i tij me kombëtaren franceze nuk ka mbërritur ende, shumë besojnë se është vetëm çështje kohe, përcjell ORAinfo.

Ai tani është më shumë një mesfushor mbrojtës i cili e filloi karrierën e tij si qendërmbrojtës dhe akoma mund të luajë atje nëse është e nevojshme, me cilësitë e tij më të mëdha që janë dinamizmi dhe leximi i lojës plus teknikë e mirë.

Milani e donte atë verën e kaluar, por skuadra e Ligue 1 donte 20 milionë euro pavarësisht kontratës së tij të skadimit, dhe Marseille mund të shesë në janar për të marrë të paktën një tarifë ose Milani dhe klubet e tjera të interesuara mund ta bëjnë atë të nënshkruajë një para-kontratë në funksion të ardhshëm vit, me Juventusin gjithashtu të interesuar për të nënshkruar me lojtarin. /ORAinfo/

Football news:

A fiery meeting of PSG in Marseille: Neymar even had difficulty giving corners - he was protected by nets and shields
Pochettino after 0-0 with Marseille: I am pleased with the progress and development of PSG. Neymar showed commitment to the team
Courtois and Valverde were injured following the match with Barca
Mourinho, Spalletti, Inzaghi and Gasperini were removed in the Sunday matches of Serie A
Klopp calls Salah the best in the world. This season is a treasure trove of convincing arguments
Simone Inzaghi: Juventus could only have scored from the penalty spot. Inter controlled the match from start to finish
Juventus broke a series of 6 wins by drawing with Inter. The Torino team did not lose 9 matches