Albania

Në janar Haaland nis bisedimet më këtë skuadër

Bisedimet e transferimit midis Manchester City dhe sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland janë vendosur të fillojnë në janar thotë The Times.

Agjenti i 21-vjeçarit, Mino Raiola është i etur për negociatat që të fillojnë kur të hapet dritarja e transferimeve, me Cityn që konsiderohet si pararendës në garën për të nënshkruar me norvegjezin,përcjell ORAinfo.

Haaland pritet të largohet nga Dortmund vitin e ardhshëm, me raportin se ai ka një klauzolë lirimi prej 75 milionë eurosh (64 milionë funte/87 milionë dollarë) në kontratën e tij aktuale./ORAinfo/

Football news:

The prodigy from Denmark was wanted by all the top clubs, but his fate is a tragedy. He finished his career at 19 (after Ajax and Chelsea), and died at 32
Good luck in the future. Hugs, mister. Pique, Pedri and Busquets said goodbye to Koeman
Messi has a muscle injury. Tomorrow it will be known whether he will play with Lille
Mauricio Pochettino: I had problems when I said Messi should take the Golden Ball. Neymar and Mbappe asked why they didn't
Koeman was fired on the plane when Barcelona was flying home after the match with Rayo
A homophobic tweet was published on behalf of Shomurodov. Roma stated that the account is fake
Neymar on the words about the 2022 World Cup: I was misunderstood. I go out to every match as if he is the last