Albania

Në prag të Maratonës së Tiranës, mirëmbajtje sinjalistikës së çdo rruge

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Teksa edhe pak ditë na ndajnë nga Maratona e Tiranës, ekipi i terrenit në Bashkinë e Tiranës po kujdeset për mirëmbajtjen e sinjalistikës në çdo rrugë të qytetit.

Maratona e Tiranës do të fillojë në sheshin “Skënderbej”, do vazhdojë në Bulevardin “Zogu I”, e më pas në kryqëzimin e fundit të “Bulevardit të Ri”. Pastaj vrapuesit do kthehen në drejtim të rrugës së Durrësit, do kalojnë në rrugën e Kavajës, në rrugën “Myslym Shyri” si dhe në Bulevardin “Bajram Curri”. Nga aty do kalojnë në rrugën “Ibrahim Rugova”, te parku i Liqenit Artificial, rruga “Lekë Dukagjini”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Xhorxh W. Bush”, si dhe rruga “Abdi Toptani” pranë Bashkisë, ku do të merret kthesa e fundit dhe do të shkojnë në pikën e nisjes.

Edicioni i 5-të i këtij aktiviteti i cili tashmë është kthyer në një traditë organizohet me aprovimin e tre itinerareve të miratuar nga Federata Botërore e Atletikës. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Conte is Interested in working at Manchester United. A decision on the future of Solskjaer will be made in the coming hours
Benzema on the Golden Ball: I don't set a goal to win. To get into the 30 nominees is already good
Miranchuk's agent about Alexey's playing time: Serie A is a tough championship. Gasperini's totalitarianism and conservatism also play a role
Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham