Albania

Nis protesta e dytë kundër rritjes së çmimeve, qytetarët mblidhen para Kryeministrisë

Ka nisur protesta e shoqërisë civile për rritjen e çmimeve.

Qytetarët janë mbledhur, pasditen e sotme para Kryeministrisë, duke sfiduar edhe reshjet e shiut.

“Kjo nuk është një protestë e x apo y, por për drejtësi sociale. Është një protestë kundër rritjes së shportës, karburantit, gazit. Kjo është një protestë për barazi. Kjo është një protestë kundër koncesioneve. Kjo është një protestë për meritokracinë që fëmijët e këtij vendi të mos ikin më në emigrim. Por ka shpresë se sot edhe në shi, se sot të sulmuar dhe nëpërkëmbur, por jemi këtu. Mos e harroni jemi duke mbajtur gjallë flakën për të mos e humbur dhe dorëzuar”, deklaroi aktivisti Adriatik Lapaj.

Kjo është protesta e dytë e organizuar kundër rritjes së çmimeve.

Qytetarët janë mbledhur pas thirrjes në rrjetet sociale.

j.l./ dita

Football news:

Ajax fans set off fireworks at the stadium at the match with Borussia
Guardiola on coronavirus: I am vaccinated, I trust doctors and scientists. We see how many deaths there are in England
Griezmann caught up with Giroud in goals in the Champions League (35) and shares 5th place with him among the French
In Amsterdam, fireworks are not only on the field, but also in the stands. The public relations of Ajax and Borussia fans
Mbappe has 46 (28+18) points on the goal+pass system in 48 games in the Champions League
Atletico conceded twice before the 15th minute for the first time under Simeon
Guardiola pro 5-1 with Brugge: One of Man City's best games in European competitions