Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Osmani: BE të reagojë karshi retorikës destabilizuese të Serbisë në rajon

PRISHTINË, 29 nëntor/ATSH/ Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian (BE) që të reagojë ndaj retorikës destabilizuese të Serbisë në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Në një konferencë për medie, pas takimit me Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, Osmani tha se Serbia nuk është e interesuar të arrijë një marrëveshje me njohje reciproke, raporton KosovaPress.

Presidentja Osmani kritikoi sërish BE-në për mos liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Liberalizimi i vizave është vonuar dhe kjo e dëmton kredibilitetin e BE-së. Kjo duhet të ndodh sa më parë”, tha ajo.

/KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.