Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Paraburgim për të riun nga Prilepi, kërcënoi një kandidat për kryetar komune

Me kërkesë të Prokurorisë Themelore Publike, dhe me vendim të gjykatësit paraprak, është shqiptuar paraburgim prej 8 ditëve për një 27-vjeçar nga Prilepi, i cili ka kërcënuar një kandidat për kryetar komune në Prilep si dhe familjen e tij, përcjell Alsat. Nga Prokuroria njoftojnë se kanë nisur procedurën ndaj të dyshuarit për kryerjen e veprës penale “kërcënim të sigurisë”, i cili mbrëmjen e djeshme është kapur në vendkalimin kufitar në Tabanoc.

– Advertisements –