TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Për ditën e sotme moti parashikohet me alternime vranësirash  dhe kthjellime në pjesën e dytë të ditës. Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim 1-5m/sek, ndërsa në bregdet deri 8-10m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/23 Re diell
Kukës 8/18 Re diell
Lezhë 11/23 Re diell
Dibër 7/18 Re diell
Durrës 11/22 Re diell
Tiranë 12/25 Re diell
Elbasan 12/24 Re diell
Berat 10/25 Re diell
Vlorë 10/24 Re diell
Korcë 7/18 Re diell
Gjirokastër 10/24 Re diell
Sarandë 11/23 Re diell

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.