Albania

Pedri zyrtarizon vazhdimin e kontratës me Barcelonën

‘Blaugranët’ kanë blinduar një nga talentët e tyre.

Pedri Gonzalez është vetëm 18-vjeçar, por është njëri ndër futbollistët kyç në mesfushën e Barcelonës, transmeton lajmi.

Drejtuesit e ekipit spanjollë kanë besim të madh tek cilësitë e Pedrit dhe kanë vendosur t’i rinovojnë kontratën.

Pedri ka zgjatur marrëveshjen me Barçen edhe për katër vite të tjera, që i bie të mbetet në “Camp Nou” deri në vitin 2026.

Klubi i Barcelonës përmes një postimi në web-faqen e tyre ka bërë të ditur arritjen e marrëveshjes me spanjollin që nesër do të nënshkruajë edhe zyrtarisht kontratën e re.

Pedri do të ketë klauzolë largimi prej plotë 1 miliardë euro.

Football news:

Miranchuk's agent about Alexey's playing time: Serie A is a tough championship. Gasperini's totalitarianism and conservatism also play a role
Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham
Manchester United's chaotic pressure failed. And Firmino is the main hero of the defeat from those who are not called Mo Salah
Bergomi about the draw in the Inter - Juventus match: With Lukaku, Inter would have won 3-0