Albania

Presidenti filipinez: Njerëzit që nuk duan të vaksinohen, do t’i injektojmë në gjumë

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte u ka sygjeruar ditën e djeshme stafeve mjekësore, që t’i vaksinojnë njerëzit kur janë në gjumë.

CNNPhilipines shkruan se kjo gjë sipas Duterte, duhet të bëhet për të gjithë ata persona që nuk pranojnë të vaksinohen.

Ai gjatë një deklarate për mediat tha se do të shkojnë në shtëpitë e tyre dhe ti injektojnë të gjithë personat.

“Problemi janë ata që nuk duan të vaksinohen. Kërkojini ata në fshatin tuaj, le të shkojmë atje ndërsa ata janë në gjumë dhe t’i injektojmë ndërsa janë në gjumë, në mënyrë që ta përfundojmë. Nëse ata nuk duan, le të shkojmë në shtëpitë e tyre dhe t’i injektojmë kur të bjerë nata. Unë do ta bëj, do të udhëheq këtë”, tha Duterte.

Që nga fillimi i Covid, në Filipine janë infektuar 2,683,372 persona, ndërkohë që 39,896 të tjerë kanë humbur jetën.

j.l./ dita

Football news:

Good luck in the future. Hugs, mister. Pique, Pedri and Busquets said goodbye to Koeman
Messi has a muscle injury. Tomorrow it will be known whether he will play with Lille
Mauricio Pochettino: I had problems when I said Messi should take the Golden Ball. Neymar and Mbappe asked why they didn't
Koeman was fired on the plane when Barcelona was flying home after the match with Rayo
A homophobic tweet was published on behalf of Shomurodov. Roma stated that the account is fake
Neymar on the words about the 2022 World Cup: I was misunderstood. I go out to every match as if he is the last
Lautaro has extended his contract with Inter until June 2026. There are no compensation now