Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

“Prindi 1 dhe Prindi 2″/ Reagon Bashkia: Fake news! Ja formulari zyrtar dhe i vetëm që përdoret për regjistrimin në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës

Formulari që qarkulloi ditën e djeshme në rrjetet sociale, në të cilin fjalët “nënë” dhe “baba” ishin zëvendësuar me termat “prindi 1” dhe “prindi 2” për regjistrimin në kopshtet dhe çerdhet e Tiranës është i pavërtetë, sipas Bashkise se Tiranes.

Sipas Bashkisë në formularët zyrtarë që përdoren për regjistrimin e fëmijëve në çerdhe dhe kopshte nuk përdoren terma të tillë dhe lajmi i qarkulluar është fake news. Formularët që përdoren nga Bashkia e Tiranës janë vetëm këto në foto dhe shoqërohen me logon zyrtare të Bashkisë së Tiranës.

o.j/dita