Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

PSG fiton fal dy golave të Messit

PSG i falet Lionel Messit, mposht me vështirësi RB Leipzigun.

PSG ka shënuar fitore ndaj RB Leipizg me rezultat 3-2 në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja nisi me sulme nga të dyja anët, ku gjermanët kishin dy raste, ndërsa francezët një, por që nuk shënuan asnjëra palë.

Goli i parë erdhi pas një aksioni të bukur në kundërsulm, ku Julian Draxler gjeti bukur Kylian Mbappen që shënoi për 1-0.

Në minutën e 28-të gjermanët barazuan, ku asistimit të Angelinos iu përgjigj bukur Andre Silva për 1-1.

Pjesa e parë nuk soli më gola, ndërsa spektakël ishte pjesa e dytë.

Rb Leipizg mori epërsin në minutën e 57-të, kur Angelino asistoi te Nordi Mukiele që shënoi për 1-2.

Por në minutën e 67-të doli në skenë Lionel Messi që shënoi për 2-2 pas asistimit të Mbappe.

Në minutën e 74-të, PSG fitoi penallti, ku nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Leo Messi për 3-2.

Në kohën shtesë PSG fitoi edhe një penallti, por kësaj radhe Mbappe gjuajti, i cili nuk qëlloi cakun.

PSG tani ka 7 pikë dhe është lider në grup.