Albania

Ridimensionim i bashkëpunimit mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Zv.kryeministri njëkohësisht ministër Shteti për Rindërtimin, Arben Ahmetaj zhvilloi sot një takim me ministren britanike për Evropën dhe Amerikat, Wendy Morton.

Gjatë takimit Ahmetaj dhe Morton diskutuan për bashkëpunimin mes dy vendeve në fusha të ndryshme.

“Me ministren britanike për Europën dhe Amerikat, Wendy Morton, për ridimensionimin e bashkëpunimit mes dy vendeve tona në reflektim të avancimit të axhendës Shqipëria 2030, me fokus tregtinë, investimet, modernizinin e ekonomisë për rritjen e produktivitetit dhe konkurrueshmërisë, IT dhe shoqërinë dixhitale si dhe arsimin, për binjakëzimin e universiteteve publike shqiptare me ato më të mira britanik”, theksoi Ahmetaj.

Ministrja e Mbretërisë së Bashkuar për Evropën dhe Amerikat, deputeten Wendy Morton ndodhet në Tiranë në një vizitë zyrtare.

/k.s/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

A fiery meeting of PSG in Marseille: Neymar even had difficulty giving corners - he was protected by nets and shields
Pochettino after 0-0 with Marseille: I am pleased with the progress and development of PSG. Neymar showed commitment to the team
Courtois and Valverde were injured following the match with Barca
Mourinho, Spalletti, Inzaghi and Gasperini were removed in the Sunday matches of Serie A
Klopp calls Salah the best in the world. This season is a treasure trove of convincing arguments
Simone Inzaghi: Juventus could only have scored from the penalty spot. Inter controlled the match from start to finish
Juventus broke a series of 6 wins by drawing with Inter. The Torino team did not lose 9 matches