Albania

Rindërtimi, 700 apartamente gati brenda nëntorit

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Zv.kryeministri dhe Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se 700 apartamente për 700 familje që kanë humbur shtëpinë nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019-ës do të jenë gati brenda muajit nëntor.

Sipas tij, janë edhe 2 mijë shtëpi individuale që janë ndërtuar Fondi Shqiptar i Zhvillimit janë gati. Këtu sipas tij përfshihen edhe grantet.

Ahmetaj shpjegoi në Kuvend edhe vendimin e miratuar një ditë më parë në qeveri.

Sipas tij, u vendos hedhja shortit për përfitimin e apartamenteve që do të shpërndahen për banorët e prekur nga tërmeti në zonat e urbanizuara. /a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts
Karim Benzema: Clasico remains the best match in football. It doesn't matter which players are playing
In favor of PSG, after the VAR, they awarded a penalty for playing with their hand. Perhaps Icardi had fouled before
Arsenal defender White: I don't watch football. All I want when I come home is not to think about him