Albania

Sekuestrohen dy mina me telekomandë në Durrës, një person në pranga

Dy mina me telekomandë janë sekuestruar mbrëmjen e sotme në Durrës. Me finalizimin e operacionit të koduar policor “Terminali” është arrestuar në flagrancë poseduesi i tyre Paulin Deda, 34 vjeç.

Minat do të shiteshin kundrejt çmimit 6000 euro.

Deda, banues në Milot ka qenë edhe më parë i dënuar për prodhim dhe shitje narkotikësh.

Ai u ndalua në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, në vendin e quajtur “Terminali i autobuzëve”, dhe gjatë kontrollit fizik iu gjetën minat.

Ndërkohë, vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

j.l./ dita

Football news:

Lautaro has extended his contract with Inter until June 2026. There are no compensation now
Pochettino on Messi: Guardiola said he can play in any position. He has an exceptional ability to be anywhere on the pitch
Xavi wants Barcelona to sign a fast defender. Cunde from Seville is an ideal option
The owner of Sparta is close to acquiring a 27% stake in West Ham. Later, he will be able to completely buy out the club
Mauricio Pochettino: Messi is the best player in the world with an exceptional understanding of the game
Xavi has been seen as Barca's coach for a long time. He was almost appointed in the winter of 2020
Several Premier League clubs want to sign Hazard in the winter