Albania

Sela flet për koalicionin me VMRO/DPMNE: Unë nuk kam fal njeri, thjeshtë kemi bërë një bashkëpunim

Lideri i ASH-së, Ziadin Sela, ka folur në lidhje me koalicionin që kanë bërë me VMRO-DPMNE-në.

Ai ka thënë se nuk ka fal njeri, dhe thotë se thjeshtë kanë bërë një bashkëpunim, duke marr shkas këtu nga rasti i 27 prillit 2017-të.

Tutje, Sela në “Magazina Ekonomike” ka thënë se të jesh lider duhet të marrëvesh vendim dhe të përballesh me to, derisa ka theksuar se është devijuar ideologjia e 2017-ës, shkruan Alsat.

“Unë nuk kam fal njeri, thjeshtë kemi bërë një bashkëpunim. Të jesh lider duhet të marrëvesh vendime dhe të përballesh me pasojat. Unë nuk jam nga ata kryetarët që i nxjerr njerëzit në garë dhe ua përgatis humbjen. Unë i nxjerr njerëzit në garë dhe ua përgatis terenin e fitores”, ka thënë ai./ Alsat.mk

Football news:

Neymar on the words about the 2022 World Cup: I was misunderstood. I go out to every match as if he is the last
Lautaro has extended his contract with Inter until June 2026. There are no compensation now
Pochettino on Messi: Guardiola said he can play in any position. He has an exceptional ability to be anywhere on the pitch
Xavi wants Barcelona to sign a fast defender. Cunde from Seville is an ideal option
The owner of Sparta is close to acquiring a 27% stake in West Ham. Later, he will be able to completely buy out the club
Mauricio Pochettino: Messi is the best player in the world with an exceptional understanding of the game
Xavi has been seen as Barca's coach for a long time. He was almost appointed in the winter of 2020